fare-ilaçlama

Fare ilaçlama

Yaşam alanlarımızı istila eden davetsiz misafirlere karşı kendimizi nasıl koruyacağımız konusunda bilgili olmamız gereklidir.

Davetsiz Misafirlerden Kurtulmanın Yolu:

Bu konuda en deneyimli ve bilgili olan kişiler ise çeşitli böcekler ve daha da kötüsü farelerin istilasına uğramış olan alanları temizleyen çalışanlardır. Kullanılan malzemelerin de bu hususta dikkatle uygulanması gereklidir.

Ev ortamında yapılacak olan ilaçlama işlemlerinde istilacıların tamamen evi terk ettiğinden emin olmak adına kokulu ilaçlama yöntemi en kuvvetli olandır. Bu yöntemle yapılan ilaçlama eve giren haşarat ve fare türlerinin tamamında kesin etkilidir. Onların oksijen almalarına engel olur ve sinir sistemlerinin bozulmaları doğrultusunda evinizi arındırır.

Fare ilaçlama konusunda ise durum daha da hassastır. Eve girdiği andan itibaren tüm alanlara mikrop yayan ve eşyaları kemiren bu hayvanları ilaçlama yönteminde dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Eğer eczaneden aldığınız fare zehri ile bu işi çözeceğinizi düşünüyorsanız dikkat etmelisiniz ki ortalıkta duran o ilaçlar da kurtlanmaya yol açabilirler.

Genel olarak fare istasyonu yolu ile ilaçlama uygun olacaktır. Evinize gelen davetsiz misafirlerden kurtulmanın en güvenli ve sağlıklı yolu elbette ki bu işin ehli kişilerden yardım almanızla olacaktır. Böylece evde bulunduğunuz anlarda neler yapmanız gerektiği konusunda yardım alır farelerden kurtulduğunuzdan da emin olursunuz.