çiyan-ve-genel-bilgiler

Çıyan ve Genel Bilgiler

Çıyan nedir?

Genellikle 100 bacaklı oldukları zannedilse de, bu haşerelerin aslında 15 ila 177 çift bacakları olabilmektedir. 

Çıyanlar, grimsi kahverengimsi sarı renkte olabilen düz, bölümlenmiş gövdeli bir eklem bacaklıdır. Vücut bölümlerinin her biri bir çift bacak içerir. Uzunlukları 3 cm ile 15 cm arasında değişebilir. Çıyanlar çok hızlı hareket ederler ancak görme güçlüğü çekerler, bu yüzden avlarını bulmak için dokunma ve koklama duyularını kullanırlar. Etoburdurlar. Solucanlar, örümcekler, gümüşçün ve diğer küçük haşerelerle beslenirler. Gün boyunca karanlık nemli alanlarda saklanırlar ve geceleri yiyeceklerini avlamak için aktif hale gelirler.

Neden evimde veya bahçemde çıyan var?

Çıyanlar genellikle dışarıda bulunur ve gün boyunca taşlar, ot yığınları, yaprak yığınları ve çürük kütükler gibi karanlık ve nemli alanlarda saklanmayı severler. Çıyanlar aynı koşulları bulabilirlerse ev içerisine girerler; Evlerde özellikle nemli ve karanlık alanlarda, bodrumda, dolap ve banyolarda saklanmayı severler.

Çıyan tehlikeli midir?

Çıyanlar insanları ısırabilir ve zehirlidir. Bir çıyan ısırığı, arı sokmasına benzer ve acı vericidir. Zehirlerini avlarına saldırmak ve felç etmek için kullanırlar; Ancak, zehir bir insanı bir arı sokmasının tipik semptomlarının ötesinde etkileyecek kadar güçlü değildir.

Çıyanlardan nasıl kurtulurum?

Çıyanlardan kurtulmak zor olabilir, çünkü evinizin karanlık yerlerinde ve duvar çatlaklarında saklanma konusunda çok iyidirler. Çıyanlardan kurtulmanın en iyi yolu bir haşere kontrol profesyoneli yardımı almaktır. www.ilaclamasepeti.com nin ekibi, çıyanları evinizden hızlı ve etkili bir şekilde uzaklaştırmak için gereken deneyim, eğitim ve becerilere sahiptir. www.ilaclamasepeti.com ekibi her bir evin farklı ihtiyaçları olduğunu bilir ve bu nedenle tüm evinizi ve mülkünüzü denetler. Daha sonra evinize özel bir çıyan kontrol planı sağlar.

Kendim yapabilir miyim?

Çıyanların perakende olarak, özel izne tabi olmadan satılan haşere ilaçları ile kontrol edilmesi bir çözüm gibi görünebilir, ancak aslında bu iyi bir fikir değildir. Böcek ilaçları düzgün şekilde karıştırılmazsa veya doğru yerleştirilmezse,  aileniz ve evcil hayvanlarınız için tehlikeli olabilir. Ayrıca, bu tarz piyasa ilaçları genellikle sorunun kökenine hitap etmemekte, çıyanlardan kısa bir süre kurtarmaktadır. Daha sonra çıyanlar geri dönmektedir. www.ilaclamasepeti.com,  istilanın kaynağını bulup ortadan kaldıracak ve sizi çıyanlardan uzun süreli kurtaracaktır.^

Ne kadar zamanda buraya gelebilirsiniz?

www.ilaclamasepeti.com  olarak hız ve hizmet sunumumuzla kendimizle gurur duyuyoruz. Bu nedenle, aynı gün veya ertesi gün sizinle birlikte olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

ilaçlama güvenli midir?

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir: www.ilaclamasepeti.com tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır.

Gelecekte bunu nasıl önleyebilirim?

Çıyanların evinizi istila etmesini engellemek zor bir iş olabilir, ancak onları durdurmak için evinizde atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Evinizin, binanın temel veya dış duvarlarında görünen oyukları veya çatlakları kapatın. Olukların temiz kaldığından ve suyu evden uzak tuttuğundan emin olun. Çıyanları çekmemek için kütükleri, kayaları ve diğer organik malzemeleri evinizin veya binanızın dışından uzak tutun.