Arı saldırısından nasıl kurtulabiliriz ?

Arıları korumak hayati önem taşıdığından, duruma bağlı olarak bazen arı yuvalarının yeri değiştirilebilir ancak bununla ilgili maliyet yüksek olabilir, tavsiye için haşere ilaçlama firmanız ile konuşabilirsiniz.

Pestisitlerle ölümcül muamele, güvenliğin tehdit altında olduğu, erişim, iyileştirici çalışmalar ve maliyetin dikkate alınması gereken ve bal arılarının kontamine olmaması için pestisit kalıntısının uzaklaştırılması gereken aşırı durumlarda uygulanabilir.

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir: haşere böcek ilaçlama firması tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır.

Arı saldırısından korunmak için ;

  • Mesafenizi koruyun.
  • Arıların yuva yapmasını engelleyin.
  • Hızlı şekilde yerinizi değiştirin.
  • Arı yuvalarına yaklaşmayın.
  • Arıları kızdıracak saldırgan bir hareket yapmayın.
  • Yuvalarına zarar vermeyin.
  • Arı

Arılarla ve Arı yuvaları ile mesafenizi koruyun uzak durun

Sıcak günlerde arılar daha aktif olur bu tamamen normaldir, bu yüzden paniğe kapılmayın ancak arıların yuvalarına fazla yaklaşmayın sizi tehdit olarak görüp yuvalarını korumak için saldırabilirler.

Arılar birden insanlara saldırmazlar fark etmeden onlara zarar verebilirsiniz karşılığında size saldırabilirler bu sebepten arılara yaklaşmamak mantıklı olacaktır.

  • Keyfini çıkarın arılar büyüleyicidir, çalışmalarını izleyin.
  • Çocuğunuz varsa, onları arıların yararına eğitmek her zaman harika bir fikirdir.

Arıların yaşam alanınızın çevresine yuva yapmasını engelleyin

Tamamen önlemek için yapılabilecek pek bir şey yok. Arılar mülkünüzün içinde veya çevresinde ev kurmaktan vazgeçmez. İlkbaharın ortasında yuva yapımı gibi arı faaliyetlerine dikkat edin – arıların erken tespiti yapılabilir.

Arı saldırısından en kolay şekilde kurtulmak için hemen onlardan uzaklaşın

Alternatif olarak, onları yalnız bırakın! Doğal olarak yaz sonuna doğru gidecekler arılarınızın tadını çıkarmaya çalışın!

Yaşam alanınızın etrafında arılar yuva yaptıysa ya da kovanları varsa hemen haşere ilaçlama firmalarına başvurun

Pestisitlerle ölümcül muamele, güvenliğin tehdit altında olduğu, erişim, iyileştirici çalışmalar ve maliyetin dikkate alınması gereken ve bal arılarının kontamine olmaması için pestisit kalıntısının uzaklaştırılması gereken aşırı durumlarda uygulanabilir.

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir: haşere ilaçlama firmaları tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır.