Akarlardan kurtulma yolları

Bir Mite istilasının kendi kendine tedavisi muhtemelen başarılı değildir. Akarlar ile ilgili doğru bilginiz yoksa başarısız tedaviler ortaya çıkacaktır. Eğitimli bir profesyonel, teknik uzmanlığa ve halka açık olmayan bir dizi profesyonel kullanım ürününe ve ekipmanına erişime sahip olacaktır.

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır akar böceği sorununuza %100 çözüm sunmaktadır.

Akar böceği kurtulma yollarını kullanarak akarlardan kurtuldunuz peki bir daha karşılaşmamak için ne yapmalısınız ?

Evinizde veya işyeriniz de akarları nasıl önleyebilirsiniz ?

Toz akarı kontrolünde tecrübe ve başarıya sahip bir profesyonelin yardımını almak her zaman en iyi yöntemdir. Bununla birlikte, toz akarı popülasyonlarını azaltmak için ev sahiplerine aşağıdakiler önerilir:

  • Evinizdeki bağıl nemi % 60-70’in altında tutun ve iç ortam sıcaklığını mümkün olduğu kadar azaltın. Toz akarları, düşük nem ve soğuk sıcaklıklar gibi çevresel faktörlere karşı çok hassastır.
  • Akar geçirmez kaplamalar, şilteler, mobilya döşemeleri ve kılıflar kullanın. Ayrıca, halıların çıkarılması, onun yerine ahşap ya da fayans döşeme ile değiştirilmesi yararlı olabilir.
  • Perdeleri sık sık yıkayın.
  • Evdeki elektrikli süpürgenizin HEPA filtresine sahip olduğundan emin olun.
  • Antibakteriyel yatak kullanın.
  • Odalar özellikle yatak odaları her gün havalandırılmalı.
  • Çocuklarınızın peluş oyuncaklarını buzdolabı poşetine koyup ağzını bağlayıp sonra buzluğa yerleştirip en az 45 dakika bekletin. Çünkü akar soğuğu sevmez ve ölür.